Kroz istraživanje zajednički su se propitale uvriježene koncepcije pristupačnosti i uključivosti životnog prostora u Zagrebu, razlike u iskustvima osoba koje pripadaju kulturnoj i vjerskoj većini, nasuprot osoba koje su ovdje doselile i napravile svoj dom. Kombinacijom društvenog i kulturno-umjetničkog rada također se ispituje koncepte jezika i doma u najširem smislu – komunikacije, razumijevanja, povezivanja s drugima, stresa i pritisaka te mogućnosti sudjelovanja u svakodnevnom životu, od egzistencijalnih potreba i korištenja osnovnih socijalnih usluga do uživanja u kulturi te druženju i povezivanju s ljudima.
Prezentacijom ovog „rada u nastanku“, koji će se u nastavku istraživanja nadopunjavati i proširivati, proces se otvara široj javnosti kako bi se testirali potencijali ovog tipa suradnje te domaćoj javnosti predstavilo ove raznolike perspektive na život u Zagrebu koje proživljavaju osobe koje su se ovdje doselile. Javna će prezentacija oprostoriti i posredovati rezultate radionice koja će se ranije održati s grupom osoba migrantske pozadine, kroz koju će se skupiti i njihove perspektive te iskustva.
Izložba će biti otvorena 26.2. od 18h, s opisom istraživanja, uvodnom riječi i performansom Jana Jafoa u 19h. Izložba će biti otvorena i 27.2. također od 18h.
Ulaz je besplatan.
Istraživački tim:
Semih Adigüzel
Jan Jafo
Sven Janovski
Julijana Lešić
Maja Osmančević
Antun Sevšek
-------------------------------------------------------
Ova aktivnost održava se uz financijsku podršku Zaklade Kultura nove te Grada Zagreba, Gradskog ureda za kulturu i civilno društvo.
Organizacijski tim posebno zahvaljuje udruzi KONTEJNER | biro suvremene umjetničke prakse na ustupanju prostora i podršci u izvedbi te Centru za mirovne studije.